Bratislava | Dovolená Bratislava

slovensko-bg-header-title.png
     
         
 
 

Dovolená v Bratislavě

 

Hlavní město Slovenska se nachází na jihozápadě státu a rozprostírá se po obou březích Dunaje na předhůří Malých Karpat. Díky výhodné poloze byla Bratislava vždy obchodním a kulturním centrem regionu, v dnešní době je historické město svědkem výrazného rozvoje Slovenska. Navzdory bohaté historii je Bratislava jedním z nejmladších hlavních měst světa a mladé je také její obyvatelstvo. Moderní metropole je otevřena Evropě i celému světu, což potvrzuje každým rokem se zvyšující počet turistů všech národností, které láká příjemná atmosféra nevelké destinace, která se však může pochlubit pulsujícím životem i historickým šarmem kombinovaným s nejmodernějšími trendy. Paláce, moderní nákupní centra, prvotřídní restaurace, přátelští lidé i nespočet kulturních a sportovních akcí nebo skvělé kongresové zázemí, to vše stojí za návštěvu nejrychleji se rozvíjejícího regionu střední Evropy. V Bratislavě žije 425 000 obyvatel a rozprostírá se na ploše 367 kilometrů čtverečních.

          

Dominantou města je Bratislavský hrad, který můžete spatřit už z velké dálky, jelikož se vzpíná na kopci asi 80 metrů nad hladinou Dunaje. Z centra města se k hradu dostanete přibližně za 15 minut. Nejatraktivnější částí je Staré Mesto, které je také turisty nejnavštěvovanějším místem. Nachází se zde nejvíce důležitých historických památek a jeho úzké uličky přímo vybízí k romatnickým procházkám a objevování kousků historie uprostřed moderního světa. Mezi významné památky lze zařadit také unikátní čtyřproudový Most SNP, který je členem Světové federace velkých věží. Věž mostu je vysoká 85 metrů a na jejím vrcholu se nachází restaurace a vyhlídková plošina ve tvaru létajícího talíře přezdívaná UFO. 

Vybrané zájezdy Bratislava

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Objednejte si nejvýhodnější ubytování na Slovensku!

 

Doprava do Bratislavy

 

Přestože společný stát je už dávno minulostí, dostupnost Slovenska je snad ještě lepší než kdykoliv předtím, také díky Evropské Unii a samozřejmě Schengenskému prostoru a otevřeným hranicím. Nejvíce českých turistů používá k dopravě na Slovensko vlastní automobil, v případě použití jakéhokoliv druhu dopravy (snad kromě letecké) jsou vždy ve výhodě Moravané, pro které je Slovensko opravdu "za humny". Při použití dálnice D1 a bezproblémovému provozu se z Prahy do Bratislavy dostanete přibližně za 3 hodiny, cesta je dlouhá asi 330 km. Například z Brna Vám bude stačit jen hodina a půl, z Olomouce málo přes 2 hodiny a z Ostravy 2 hodiny a 45 minut. Železniční doprava mezi oběma zeměmi je velmi frekventovaná a vlaky jezdí v podstatě každou hodinu. Do Bratislavy existuje také přímé autobusové spojení nejen z Prahy a Brna, cesta autobusem však trvá ve většině případů déle než vlakem, konkrétně z Prahy něco málo přes 4 hodiny.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje