Tatry | Dovolená Tatry

slovensko-bg-header-title.png
     
         
 
 

Dovolená v Tatrách

 

Pokud se Jadranu říká české moře, Tatry můžeme bez problému nazvat českými horami. Tatry jsou zajisté největším slovenským lákadlem. Někdy se jim nadneseně říká také "malé Alpy". Pohoří se dělí na Nízké a Vysoké Tatry, které jsou dokonce nejvyšší částí celých Karpat. Na slovenském území leží téměř 80 % tohoto pohoří, zbytek zasahuje do Polska. Tatry se rozprostírají na ploše 785 km2 a velkou většinu této plochy pokrývá chráněné územi Tatranský národní parkÚchvatné pohoří, jehož nejvyšší horou jGerlachovský štít s výškou 2 655 m n. m. nabízí kromě prvotřídního lyžování stovky kilometrů turistických a cykloturistických tras, hotely a ubytovny všech cenových kategorií a především přátelské a přívětivé obyvatele.

          

Kromě Gerlachovského štítu můžete s horským průvodcem vylézt také na Kriváň nebo Rysy. Pokud jde o lyžování, jeho centry jsou v Tatrách Štrbské pleso, Skalnaté pleso a Tatranská lomnica, kde se obvykle lyžuje až do půlky května. Na Štrbském plese můžete lyžovat na 9 km sjezdových tratí v nadmořské výšce do 1 825 metrů. Kromě sjezdového lyžování se zde můžete užít také lyžování běžecké, pro které je každou zimu připraveno 11 tratí o celkové délce 26 km. Běžecké i sjezdové tratě jsou samozřejmě denně upravovány. Díky kvalitnímu vysokohorskému vzduchu se v Tatrách nachází také několik klimatických lázní.

Vybrané zájezdy Tatry

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Objednejte si nejvýhodnější ubytování na Slovensku!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje