Slovenský ráj | Dovolená Slovenský ráj

slovensko-bg-header-title.png
     
         
 
 

Dovolená ve Slovenském ráji

 

Národní park Slovenský ráj se nachází ve východní části země, nedaleko Popradu nebo Spišské Nové Vsi. Nachází se zde jedna z největších ledových jeskyní v Evropě a pozoruhodná krajina s krasovými plošinami, soutěskami, vodopády a jeskyněmi. Přestože jde o jeden z nejmladších národních parků na Slovensku, tak zde kromě přírodních krás zde můžete vidět i památky, které svědčí o bohaté historii regionu. Park, který se rozkládá na ploše 328 kilometrů čtverečních, byl chráněnou oblastí od roku 1964, národním parkem byl vyhlášen o 22 let později. Přibližně jedna pětina parku spadá pod ještě přísnější ochranu v podobě 8 přírodních a 11 národních přírodních rezervací, které chrání nejvzácnější údolí a soutěsky. Velmi oblíbeným cílem turistů je Dobšínská ledová jeskyně, která je jako jediná přístupná veřejnosti a je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

          

Foto 1 - Kārlis Dambrāns, Foto 2 - Peter Fenďa, Foto 3 - Jean-Marie Prival

Nejnavštěvovanějšími soutěskami jsou především Suchá Belá a Veľký Sokol, která pokračuje do Róthovy rokliny, pojmenované po průkopníkovi turismu ve Slovenském ráji, profesoru Martinu Róthovi. Úžasné přírodní krásy můžete vidět taky v Prielomu Hornádu a Kyseľu. Velmi oblíbeným místem je i Tomášovský výhľad nebo Kláštorisko s ruinami Kartuziánského klášteru. 90 % parku pokrývá smrkový les, základ většiny území potom tvoří vápenec, díky kterému je místní flóra velmi rozmanitá. Žije zde přibližně 200 druhů zvířat včetně medvědů, rysů, vlků, divočáků, jelenů i několika druhů dravých ptáků. Nejlepšími místy, kterými se do parku můžete dostat, jsou kromě Spišské Nové Vsi také Čingov a Podlesok na severu nebo Dedinky na jihu. 

Vybrané zájezdy Slovenský ráj

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Objednejte si nejvýhodnější ubytování na Slovensku!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje