Pieniny

slovensko-bg-header-title.png
     
         
 
 

Dovolená Pieniny

 

Pieninský národní park se nachází na severu Slovenska a jeho území zasahuje také do Polska, kde pokračuje jako Pieniński Park Narodowy. Jde o nejmenší slovenský národní park, ale to neznamená, že by byl také méně krásný. Zároveň jsou Pieniny také druhým nejstarším národním parkem země. Jeho územím proteká řeka Dunajec, která je vyhledávaným cílem vodáků nejen celého Slovenska. Turisté si mohou pronajmout raft a obdivovat nádhernou scenérii z vody. Sídlem Národního parku Pieniny je obec Červený Kláštor. Národní park byl založen v lednu roku 1967 na ploše 21 kilometrů čtverečních. Z celkové rozlohy zabírají devět kilometrů lesy, zbytek tvoří unikátní zemědělská krajina typická pro Zamaguří s malými políčky, zelenými loukami a pastvinami, které v létě zdobí stohy sladce vonícího čerstvě posečeného sena.

          

Foto 1 a 2 - MZV Polsko, Foto 3 - Marek i Ewa Wojciechowscy

Národní park je také bohatý na vzácné druhy rostlin, může se chlubit také několika endemity. Fauna je stejně rozmanitá a můžete zde tak nalézt například 766 druhů motýlů, 99 druhů měkkýšů a více než 200 druhů obratlovců. Ve skalách i na lesních stezkách můžete potkat třeba rysa a ve vodách Dunajce není výjimkou spatřit vydru. Nejvyšší vrcholem pohoří Pieniny je vrch Tři Koruny. Přestože se nachází na polské straně, doporučujeme jeho návštěvu, jelikož nabízí nádherné výhledy do okolí. Krásu těchto třech skal můžete obdivovat taktéž z vody při raftingu. Skvělými výchozími body pro návštěvnu Pienin jsou především Červený Kláštor, Spišská Stará Ves nebo obec Stará Ľubovňa.

Vybrané zájezdy Pieniny

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Objednejte si nejvýhodnější ubytování na Slovensku!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje