Počasí Slovensko | Teploty Slovensko

slovensko-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí na Slovensku

 

Slovenské podnebí se téměř neliší od podnebí českého, proto žádných razantních teplotních rozdílů nemusíte obávat. Snad pouze ve vyšších nadmořských výškách, především ve Vysokých Tatrách, není vůbec radno podceňovat počasí, a to samozřejmě jak v zimě, tak v létě. Pro Tatry jsou charakteristické dlouhé zimy a krátká léta s vydatnými srážkami. Prvky vysokohorského podnebí zde vytváří kromě nadmořské výšky také členitost terénu a velké převýšení. Sníh se v Tatrách držíkaždým rokem zhruba 200 - 250 dní, výjimkou na některých stinných místech v kotlinách není ani celoroční sníh.

          

V nejnavštěvovanšjím období roku, tedy v létě, se zdejší počasí vyznačuje výraznou nestálostí a tudíž také nepředvídatelností. Velmi časté jsou bouřky s náhlými změnami teplot, občas doprovázené také deštěm se sněhem. Mějte také na paměti, že v Tatrách je běžné velmi větrné počasí, silný vítr zde fouká až 300 dní v roce. Turisticky nejlákavější jsou Tatry ve stálém pozdnějarním počasí. Průměrná roční teplota je v 1 000 m n. m. 5 °C, konkrétně v červenci potom 15 °C.

Vybrané zájezdy na Slovensko

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje